Dr Hasan Erdem

Çalışma saatlerinizde değişiklik olacak mı?

Çalışma saatlerimizde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Sadece bu yeni dönemdeki tüm randevular, daha sistematik bir şekilde sosyal mesafeyi kapsayan bir şekilde düzenlenecektir.

Tüm tedavi üniteleriniz hizmet vermeye devam ediyor mu?

Evet, obezite tedavilerinin uygulanmasında ihtiyaç duyduğumuz tüm bölümlerin servisleri hizmet vermektedir.

Obezite cerrahisi için belirlediğiniz tedavi fiyatlarında bir değişiklik olacak mı?

Bu süreçle alakalı olarak fiyatlarımızda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Yalnızca muayene işlemleri mi yapılacak, ameliyatlı ve ameliyatsız obezite tedavisi işlemleri de yapılacak mı?

Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak sunduğumuz tüm obezite tedavileri, sterilizasyon açsından gerekli önlemler alınarak uygulanacaktır.

 

Online görüşmeleriniz devam ediyor mu?

Eğer merkezimize gelemeyecek durumdaysanız doktorlarımızla online görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Fakat detaylı değerlendirme için hekimlerimizin sizi muayene etmesi şarttır.


Ameliyatım için Türkiye’ye giriş yapınca 14 günlük karantinaya alınacak mıyım?

Türkiye’ye gelen her misafirimiz, havaalanındaki pasaport kontrolleri sırasında COVID-19 testi yaptıracaktır. Eğer bu test negatif çıkarsa herhangi bir karantina sürecine girmenize gerek yoktur. Rahatlıkla operasyonunuzu geçirebilirsiniz.

COVID-19 testini yaşadığım ülkede yaptıramadım. Türkiye’ye girişte bir sorun yaşar mıyım?

Yurt dışından gelen her misafirimize, ülkelerinde COVID-19 testi yaptırıp yaptırmadıklarına bakılmaksızın Türkiye’ye girerken COVID-19 testi uygulanacaktır. Bu zorunlu test sonuçlanana kadar operasyonunuzu geçireceğiniz hastanede en fazla 24 saat izolasyon altında tutulacaksınız.

Türkiye'de yaptırdığım COVID-19 testi pozitif çıkarsa ne olacak?

COVID-19 testinizin pozitif çıkması durumunda COVID-19 tedaviniz, izolasyon altında tutulduğunuz hastanede derhal başlatılacaktır.

Peki bu süreçte tedavi süresi, paket içeriği ve operasyon fiyatlarında bir değişiklik olacak mı?

Tedavi süresi ve paket fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak, sadece bu süreçte güvenliğiniz açısından tüm konaklamalar anlaşmalı hastanemizde yapılacaktır. 

Bariatrik ameliyatlar gerçekten işe yarıyor mu?

Tıp alanında son yıllarda gerçekleşen teknolojik gelişmelerle Bariatrik operasyonlar; vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan, obezitenin yanında kalp rahatsızlıkları, şeker, hipertansiyon, kolesterol, uyku apnesi ve eklem problemleri gibi ek hastalıklara sahip olan kişiler için son derece etkili operasyonlardır.

Doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından verilen talimatlara uyduğunuzda mükemmel ve sağlıklı bir değişim geçireceksiniz.

Bariatrik operasyonlar için yaş sınırlaması var mı?

Bu operasyonlar, 18 ila 65 yaş aralığında olan ve ameliyat için gerekli yeterlilikleri sağlayan herkese yapılabilir.

Bariatrik operasyonlar kaç saat sürüyor?

Yaklaşık olarak;
Tüp mide ameliyatı 1 saat,
Gastrik Bypass ameliyatları 2 saat,
Mide balonu ve Mide botoksu gibi ameliyatsız zayıflama yöntemlerimiz ise 30 dakika sürmektedir.

Türkiye’de obezite ameliyatı olmak güvenilir mi?

Türkiye, sağlık alanında son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeleri takip eden ve sağlık turizmi için tercih edilen destinasyonlar arasındadır. Klinik olarak ise bire bir hasta odaklı yaklaşımı savunan, seçkin doktor kadrosu ve deneyimli sağlık personellerine sahip, teknolojik anlamda da yüksek tıbbi standartları bulunan bir sağlık kuruluşuyuz. Sağlıklı bir yaşam için bu zamana kadar yaklaşık 5 binden fazla hastamızın hayatına dokunduk ve dokunmaya da devam ediyoruz.

Ameliyatım sonrası beni ne tür değişiklikler bekliyor?

Bariatrik operasyonunuz sonrasında obezite ve obeziteden kaynaklanan birçok rahatsızlığınızın sona erdiğini göreceksiniz. İdeal kilonuza ulaştıktan 1 – 1.5 sene sonra artık gayet sağlıklı, özgüveni yüksek, istediği kıyafeti giyebilen ve istediği aktiviteyi zorlanmadan yapabilen bir insan olacaksınız.

Bariatrik ameliyatlar sonrası iyileşme süreci kaç gün sürer?

Bariatrik operasyonlar sonrası hastalar, yaklaşık 5. saat itibariyle kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilir hale gelmektedirler. Hastalar, 3 gece hastanede kaldıktan sonra 4. gün kontrolleri yapılarak taburcu edilmektedir.

Bariatrik cerrahi operasyonlarında hangi marka aletler kullanıyorsunuz?

Hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla bu alanda en son teknolojiyi takip ediyoruz ve tüm bariatrik operasyonlarımızda Covidien menşeili tıbbi aletleri kullanıyoruz.

Ameliyatım için Türkiye’ye gelirken ailem ya da arkadaşlarım bana eşlik edebilir mi?

Hastalarımıza sunduğumuz obezite ameliyatları paketleri, hiçbir ek ödeme yapmaksızın 1 refakatçiyi içerecek şekilde hazırlanmıştır. Ancak eğer birden fazla refakatçi ile gelecekseniz bu durumda ek bir ücret ödemeniz gerekecektir. Daha ayrıntılı bilgi için hasta temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ameliyat olmaya karar verdim. Peki İstanbul’a olan uçak biletimi nasıl planlayabilirim?

İstanbul’a olan uçuş biletinizi planlarken hem sizin hem de bizim için en uygun zamanın ayarlanmasına dikkat edeceğiz. Ameliyat tarihinizi, uçuş biletinize göre planlayacağız. Herhangi bir problem yaşamamanız için bu süreçte hasta temsilcilerimiz size yardımcı olacaklar.

Operasyon öncesi yapılan testlerde ameliyatıma engel bir durum çıkarsa ne olacak?

Ameliyat öncesi yapılan testlerde, operasyonunuzun iptaline sebebiyet veren bir durum tespit edilirse ameliyat için ödediğiniz meblağ size geri verilecek, sizden sadece yaptırılan testler için ücret alınacaktır.

Ameliyatım sonrası vitamin ve mineral takviyeleri almama gerek var mı?

Bariatrik operasyonlar sonrasında hastalarımız, özellikle ilk 6 ay boyunca vitamin ve mineral takviyeleri alabilirler. Bu durum, hastaların belirli periyotlarla yaptıracakları kan tahlillerine bağlıdır. Eğer hastaların kan tahlillerinde vitamin ve mineral değerleri düşük çıkıyorsa, bu değerleri normale döndürebilmek için gerekli takviyeleri almaları gerekebilir.

Bariatrik operasyon sonrası geri kilo alır mıyım?

Bariatrik ameliyatlar sonrasında hastalar, 12 ila 18 ay arasında fazla kilolarının yüzde 65 - %80’ini vererek ideal kilolarına ulaşmaktadırlar. Hastaların kilo verme sürecinde yeni ve sağlıklı beslenme alışkanları edinmeleri, kilo verme sürecinin efektif bir şekilde ilerlemesi ve verilen kiloların korunması açısından çok önemlidir. Eğer ameliyatınızın ardından eski beslenme alışkanlıklarınıza devam ederseniz, geri kilo alabilirsiniz.

Yurt dışında yaşıyorum. Ameliyatım sonrası sizinle iletişimimi nasıl sağlayacağım?

Yurt dışında yaşayan hastalarımızla iletişimimizi hiçbir zaman kopartmıyoruz. Onlar için oluşturduğumuz online iletişim gruplarında doktorlarımız, diyetisyenlerimiz ve hasta temsilcilerimizle 7/24  hizmet vermekteyiz. Hastalarımız, belirli periyotlarla yaptırdıkları tahlillerinin sonuçlarını ve sağlık durumlarıyla alakalı sorularını bize online kanallardan istedikleri zaman ulaştırabilirler.

Ameliyatım için Türkiye’ye gelmeden önce yaptırmam gereken herhangi bir test var mı?

Ameliyat tarihiniz oluşturulmadan önce hasta temsilcimizle ameliyata uygunluğunuz hakkında bir görüşme gerçekleştireceksiniz. Eğer kalp rahatsızlıkları ya da akciğer problemleri gibi ciddi sıkıntılarınız varsa doktorlarımız bu sorunlarla alakalı çeşitli testleri talep edebilirler.

Ameliyat sonrası ideal kiloma ne zaman ulaşabilirim?

Bariatrik operasyonunuz sonrası ortalama 12 ila 18 ay arasında ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Bu süreç, doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından size verilen talimatlara uymanıza göre değişecektir.