Dr Hasan Erdem

Çalışma saatlerinizde değişiklik olacak mı?

Çalışma saatlerimizde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Sadece bu yeni dönemdeki tüm randevular, daha sistematik bir şekilde sosyal mesafeyi kapsayan bir şekilde düzenlenecektir.

Tüm tedavi üniteleriniz hizmet vermeye devam ediyor mu?

Evet, obezite tedavilerinin uygulanmasında ihtiyaç duyduğumuz tüm bölümlerin servisleri hizmet vermektedir.

Obezite cerrahisi için belirlediğiniz tedavi fiyatlarında bir değişiklik olacak mı?

Bu süreçle alakalı olarak fiyatlarımızda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Yalnızca muayene işlemleri mi yapılacak, ameliyatlı ve ameliyatsız obezite tedavisi işlemleri de yapılacak mı?

Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak sunduğumuz tüm obezite tedavileri, sterilizasyon açsından gerekli önlemler alınarak uygulanacaktır.

 

Online görüşmeleriniz devam ediyor mu?

Eğer merkezimize gelemeyecek durumdaysanız doktorlarımızla online görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Fakat detaylı değerlendirme için hekimlerimizin sizi muayene etmesi şarttır.


Ameliyatım için Türkiye’ye giriş yapınca 14 günlük karantinaya alınacak mıyım?

Türkiye’ye gelen her misafirimiz, havaalanındaki pasaport kontrolleri sırasında COVID-19 testi yaptıracaktır. Eğer bu test negatif çıkarsa herhangi bir karantina sürecine girmenize gerek yoktur. Rahatlıkla operasyonunuzu geçirebilirsiniz.

COVID-19 testini yaşadığım ülkede yaptıramadım. Türkiye’ye girişte bir sorun yaşar mıyım?

Yurt dışından gelen her misafirimize, ülkelerinde COVID-19 testi yaptırıp yaptırmadıklarına bakılmaksızın Türkiye’ye girerken COVID-19 testi uygulanacaktır. Bu zorunlu test sonuçlanana kadar operasyonunuzu geçireceğiniz hastanede en fazla 24 saat izolasyon altında tutulacaksınız.

Türkiye'de yaptırdığım COVID-19 testi pozitif çıkarsa ne olacak?

COVID-19 testinizin pozitif çıkması durumunda COVID-19 tedaviniz, izolasyon altında tutulduğunuz hastanede derhal başlatılacaktır.

Peki bu süreçte tedavi süresi, paket içeriği ve operasyon fiyatlarında bir değişiklik olacak mı?

Tedavi süresi ve paket fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak, sadece bu süreçte güvenliğiniz açısından tüm konaklamalar anlaşmalı hastanemizde yapılacaktır. 

Bariatrik ameliyatlar gerçekten işe yarıyor mu?

Tıp alanında son yıllarda gerçekleşen teknolojik gelişmelerle Bariatrik operasyonlar; vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan, obezitenin yanında kalp rahatsızlıkları, şeker, hipertansiyon, kolesterol, uyku apnesi ve eklem problemleri gibi ek hastalıklara sahip olan kişiler için son derece etkili operasyonlardır.

Doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından verilen talimatlara uyduğunuzda mükemmel ve sağlıklı bir değişim geçireceksiniz.

Bariatrik operasyonlar için yaş sınırlaması var mı?

Bu operasyonlar, 18 ila 65 yaş aralığında olan ve ameliyat için gerekli yeterlilikleri sağlayan herkese yapılabilir.

Bariatrik operasyonlar kaç saat sürüyor?

Yaklaşık olarak;
Tüp mide ameliyatı 1 saat,
Gastrik Bypass ameliyatları 2 saat,
Mide balonu ve Mide botoksu gibi ameliyatsız zayıflama yöntemlerimiz ise 30 dakika sürmektedir.

Türkiye’de obezite ameliyatı olmak güvenilir mi?

Türkiye, sağlık alanında son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeleri takip eden ve sağlık turizmi için tercih edilen destinasyonlar arasındadır. Klinik olarak ise bire bir hasta odaklı yaklaşımı savunan, seçkin doktor kadrosu ve deneyimli sağlık personellerine sahip, teknolojik anlamda da yüksek tıbbi standartları bulunan bir sağlık kuruluşuyuz. Sağlıklı bir yaşam için bu zamana kadar yaklaşık 5 binden fazla hastamızın hayatına dokunduk ve dokunmaya da devam ediyoruz.

Ameliyatım sonrası beni ne tür değişiklikler bekliyor?

Bariatrik operasyonunuz sonrasında obezite ve obeziteden kaynaklanan birçok rahatsızlığınızın sona erdiğini göreceksiniz. İdeal kilonuza ulaştıktan 1 – 1.5 sene sonra artık gayet sağlıklı, özgüveni yüksek, istediği kıyafeti giyebilen ve istediği aktiviteyi zorlanmadan yapabilen bir insan olacaksınız.

Bariatrik ameliyatlar sonrası iyileşme süreci kaç gün sürer?

Bariatrik operasyonlar sonrası hastalar, yaklaşık 5. saat itibariyle kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilir hale gelmektedirler. Hastalar, 3 gece hastanede kaldıktan sonra 4. gün kontrolleri yapılarak taburcu edilmektedir.

Bariatrik cerrahi operasyonlarında hangi marka aletler kullanıyorsunuz?

Hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla bu alanda en son teknolojiyi takip ediyoruz ve tüm bariatrik operasyonlarımızda Covidien menşeili tıbbi aletleri kullanıyoruz.

Ameliyatım için Türkiye’ye gelirken ailem ya da arkadaşlarım bana eşlik edebilir mi?

Hastalarımıza sunduğumuz obezite ameliyatları paketleri, hiçbir ek ödeme yapmaksızın 1 refakatçiyi içerecek şekilde hazırlanmıştır. Ancak eğer birden fazla refakatçi ile gelecekseniz bu durumda ek bir ücret ödemeniz gerekecektir. Daha ayrıntılı bilgi için hasta temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ameliyat olmaya karar verdim. Peki İstanbul’a olan uçak biletimi nasıl planlayabilirim?

İstanbul’a olan uçuş biletinizi planlarken hem sizin hem de bizim için en uygun zamanın ayarlanmasına dikkat edeceğiz. Ameliyat tarihinizi, uçuş biletinize göre planlayacağız. Herhangi bir problem yaşamamanız için bu süreçte hasta temsilcilerimiz size yardımcı olacaklar.

Operasyon öncesi yapılan testlerde ameliyatıma engel bir durum çıkarsa ne olacak?

Ameliyat öncesi yapılan testlerde, operasyonunuzun iptaline sebebiyet veren bir durum tespit edilirse ameliyat için ödediğiniz meblağ size geri verilecek, sizden sadece yaptırılan testler için ücret alınacaktır.

Ameliyatım sonrası vitamin ve mineral takviyeleri almama gerek var mı?

Bariatrik operasyonlar sonrasında hastalarımız, özellikle ilk 6 ay boyunca vitamin ve mineral takviyeleri alabilirler. Bu durum, hastaların belirli periyotlarla yaptıracakları kan tahlillerine bağlıdır. Eğer hastaların kan tahlillerinde vitamin ve mineral değerleri düşük çıkıyorsa, bu değerleri normale döndürebilmek için gerekli takviyeleri almaları gerekebilir.

Bariatrik operasyon sonrası geri kilo alır mıyım?

Bariatrik ameliyatlar sonrasında hastalar, 12 ila 18 ay arasında fazla kilolarının yüzde 65 - %80’ini vererek ideal kilolarına ulaşmaktadırlar. Hastaların kilo verme sürecinde yeni ve sağlıklı beslenme alışkanları edinmeleri, kilo verme sürecinin efektif bir şekilde ilerlemesi ve verilen kiloların korunması açısından çok önemlidir. Eğer ameliyatınızın ardından eski beslenme alışkanlıklarınıza devam ederseniz, geri kilo alabilirsiniz.

Yurt dışında yaşıyorum. Ameliyatım sonrası sizinle iletişimimi nasıl sağlayacağım?

Yurt dışında yaşayan hastalarımızla iletişimimizi hiçbir zaman kopartmıyoruz. Onlar için oluşturduğumuz online iletişim gruplarında doktorlarımız, diyetisyenlerimiz ve hasta temsilcilerimizle 7/24  hizmet vermekteyiz. Hastalarımız, belirli periyotlarla yaptırdıkları tahlillerinin sonuçlarını ve sağlık durumlarıyla alakalı sorularını bize online kanallardan istedikleri zaman ulaştırabilirler.

Ameliyatım için Türkiye’ye gelmeden önce yaptırmam gereken herhangi bir test var mı?

Ameliyat tarihiniz oluşturulmadan önce hasta temsilcimizle ameliyata uygunluğunuz hakkında bir görüşme gerçekleştireceksiniz. Eğer kalp rahatsızlıkları ya da akciğer problemleri gibi ciddi sıkıntılarınız varsa doktorlarımız bu sorunlarla alakalı çeşitli testleri talep edebilirler.

Ameliyat sonrası ideal kiloma ne zaman ulaşabilirim?

Bariatrik operasyonunuz sonrası ortalama 12 ila 18 ay arasında ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Bu süreç, doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından size verilen talimatlara uymanıza göre değişecektir.


Kurumumuzda verilen tüm servisler ve Altunizade, Kısıklı Cd. No: 5/B 34662 Üsküdar/İstanbul adresinde kayıtlı Doç. Dr. Hasan ERDEM Obezite Kliniği firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Sitemiz üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Kurumumuz tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine bilgilendirme bilgileri, yeni hizmetler hakkında bilgiler, kampanya teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Sitemiz üzerinden veya e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından sitemize elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Sitemiz üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Kurumumuz, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece kliniğimizin kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
2.Kurumumuz kullanıcılarla akdettiği “Üyelik Sözleşmesi”‘nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Kurumumuzun Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir talebinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@drhasanerdem.com adresine email gönderebilirsiniz

Tanı ve tedavi amacıyla Hastanemize başvuran her birey bölümümüz tarafından denetlenen ve bu metinde yazılı hale getirilen hakları her aşamada takip edebilir.
Hizmetlerden Yararlanma Hakkı:
1. Hastanemize başvuran her birey fiziksel düşünsel ve sosyal özellikleri ne olursa olsun, var olan tanı tedavi olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir.
2. Hasta doktoru ve/veya sağlık kurumunu seçme ve tedavinin herhangi bir evresinde değiştirme hakkına sahiptir.
Saygı ve İtibar Görme Hakkı:
1. Hasta her zaman bireysel itibarı korunarak saygılı, nazik, şefkatli ve güler yüzlü bir ortamda tedavi olma hakkına sahiptir.
2. Her türlü hijyenik şartlar sağlanmış gürültülü ve rahatsız edici bütün etkenler giderilmiş bir sağlık hizmeti almaya hakkı vardır.
Mahremiyet Hakkı:
1. Hastanın gizliliğe uygun bir ortamda her türlü sağlık hizmeti almaya hakkı vardır. Mahremiyetinin korunmasını açıkça talep edebilir. Her türlü tıbbi müdahale, hastanın mahremiyetine saygı gösterilmek suretiyle icra edilir.
Bilgi İsteme Hakkı:
1. Hastanın sağlık hizmet ve imkanının neler olduğunu öğrenmeye ve sağlık durumu ile ilgili her türlü bilgiyi isteme hakkı vardır.
Sağlık kuruluşunu ve personelini, seçme ve değiştirme:
1. Sağlık kuruluşunu seçmeye, değiştirmeye ve seçtiği sağlık kurumunda verilen sağlık hizmetlerinden faydalanmaya, sağlık hizmeti verecek vermekte olan tabiplerin ve diğer sağlık çalışanlarının kimliklerini, görev ve unvanlarını öğrenmeye seçme ve değiştirmeye hakkı vardır.
Kayıtları İnceleme Ve Bilgilerin Gizli Tutulma Hakkı:
1. Hasta, sağlık durumu ile ilgili bilgiler bulunan dosyayı ve kayıtları, doğrudan veya vekili ile inceleyebilir ve bir suretini alabilir. Bu kayıtlar, sadece hastanın tedavisi ile doğrudan ilgili olanlar tarafından görülebilir.
2. Gizliliğe uygun bir ortamda her türlü sağlık hizmeti almaya hakları vardır.
Reddetme, durdurma ve rıza:
1. Tedaviyi reddetmeye, durdurulmasını istemeye, tıbbi müdahalelerde rızasının alınmasına ve rıza çerçevesinde hizmetten faydalanmaya hakkı vardır.
2. Hiç kimse; kendi rızası bulunmaksızın, tecrübe, araştırma veya eğitim amaçlı hiçbir tıbbi müdahale konusu yapılamaz.
Dini Hizmetlerden Faydalanma Hakkı:
1. Hastanemizin imkanları ölçüsünde hastalara dini vecibelerini serbestçe yerine getirmeleri için gereken tedbirler alınır.
Ziyaret Ve Refakatçi Bulundurma Hakkı:
1. Hasta ziyaretçilerinin kabul edilmesi, Hastanemizin belirlenen usul ve esaslara uygun olarak ve hastaların huzur ve sükunlarını bozacak fiil ve tutumlara sebebiyet vermeyecek şekilde gerçekleştirilir ve bu konuda gereken tedbirler alınır.
2. Muayene ve tedavi sırasında hastaya yardımcı olmak üzere; mevzuatın ve Hastane imkanlarının elverdiği ve hastanın sağlık durumunun gerektirdiği ölçüde, tedaviden sorumlu olan tabibin uygun görmesine bağlı olarak, refakatçi bulundurması istenebilir.